RSS
środa, 15 lutego 2012

Pijąc czerwone wino możemy wzmocnić swoje zdrowie. Czerwone wino korzystnie wpływa na układ krwionośny i serce. Z badań wynika, że systematyczne picie wina w niewielkich ilościach znacznie wpływa na nasze zdrowie i długość życia.

Pamiętajmy o tym, że do każdego rodzaju wina powinniśmy używać odpowiednich kieliszków. Kieliszki do wina czerwonego są zwykle duże, na długiej stopce, pękate u dołu i zwężane ku górze. Popijając czerwone wino powinniśmy trzymać kieliszek całą dłonią, tak by ciepło dłoni podgrzewało wino i nadawało mu jeszcze bardziej intensywny zapach. Wino czerwone nie powinno być schładzane.

Mi osobiście najbardziej smakują czerwone wytrawne lub półwytrawne wina francuskie. Co prawda posmakowałam ich niewiele, ale smak był dla mnie wyjątkowy. Faktycznie w dobrych francuskich winach można się rozsmakować. 

19:09, italianka88
Link Dodaj komentarz »

Na początku mojej przygody ze smakowaniem win pojawiały się same słodkie czerwone wina. Po prostu mi smakowały tzn. większość z nich, a jak już trafiłam na szczególne to nie szukałam dalej. Teraz myślę, że to był błąd. Odkąd spróbowałam czerwonych win wytrawnych z górnej półki stwierdziłam: "żadnych słodkich czerwonych win!". Oczywiście na rynku jest wiele rodzajów win i tak naprawdę niewiele można powiedzieć czytając etykietkę jaki będzie smak, ale według mnie jedno jest pewne: cena wina gra zdecydowaną rolę. Przechadzając się po stoiskach z winami zwykle nie możemy się zdecydować. Przeważnie wina podzielone są ze względu na kraj pochodzenia.

Czy lubicie czasami spędzić odrobinę wolnego czasu z lampką dobrego wina? Ja tak, chociaż na winach niewiele się znam. Kwestia gustu i smaku, ale po etykietce niestety niewiele możemy się dowiedzieć.

18:21, italianka88
Link Dodaj komentarz »