Blog > Komentarze do wpisu

Wino weselne

W weekend byłam na weselu u rodziny. Było naprawdę bardzo fajnie, tańce, hulanki, swawole... I niemalże sztachety z płotu leciały :) No cóż, po alkoholu różnie bywa na takich imprezach.

Ostatnimi czasy w prezencie ślubnym co raz częściej odchodzi się od wręczania kwiatów. Kwiaty - coś pięknego lecz nietrwałego. Szybko zwiędną i nadają się tylko do wyrzucenia. Kwiaciarnie za ładny bukiet liczą sobie sporo, a my dajemy się wciągnąć w szał piękności, bo przecież nie wypada dać byle kwiatka. Wiele par już na zaproszeniach pisze co chciałoby otrzymać w zamian. Mogą to być kupony totolotka, maskotki, przybory szkolne i inne mniej lub bardziej wymyślne pomysły. Najczęściej Młodzi proszą jednak o wino i rzecz jasna o kopertę :D Powstało mnóstwo świetnych wierszyków na tę okazję, które można wpisać na zaproszenie.My jako goście oczywiście powinniśmy spełnić życzenie Nowożeńców. Gusta i smaki są różne, nie ważne jakie wino kupimy, chyba, że świetnie znamy Młodych i wiemy co lubią najbardziej. Kiedy staniemy przed sklepowymi półkami z winami, trudno jest się na coś zdecydować. Sądzę, że Państwo Młodzi po buteleczce wypija każde skoro mają takie życzenie. Przed wręczeniem dobrze jest ładnie opakować taki trunek. Można włożyć je do gotowej torebki na wino, albo zapakować w przezroczystą folię i udekorować np. kwiatkiem.

Trunki weselne też bywają różne. Kiedyś królowała czysta wódka. Teraz zwykle oprócz wódki jest także różnego rodzaju wino i piwo. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Co prawda alkohol do zabawy wcale nie jest konieczny, ale jak wiemy wesela bezalkoholowe raczej rzadko się zdarzają. A tak na rozluźnienie i większą odwagę do tańca kieliszek dobrego winka z pewnością nie zaszkodzi nikomu.

poniedziałek, 22 września 2014, italianka88

Polecane wpisy